RAPORLAR

1 Ekim 2018-28 Eylül 2019 Tarihleri Arası Ankara Şubesi Faaliyet Raporu

 

 1. Altınoktanın çınarlarından, Derneğimizin eski yönetim kurulu üyesi ve Türkiye Körler Federasyonunda Derneğimizi temsilen yönetim kurulu üyeliği yapmış olan en eski üyelerimizden Fattim Topçubaşı’nın beklenmedik bir biçimde hayatını kaybetmesi üzerine şube başkanımız Yusuf Dugan’ın da aralarında bulunduğu şube üyelerimizden bir grup Gaziantep’te yapılan cenaze törenine katılmıştır. Ayrıca 13 Ekim 2018 tarihinde bir anma töreni yapıldı. Fattim Topçubaşı ile ilgili anıların, sevdiği türkülerin ve yaşam öyküsünün paylaşıldığı tören sırasında duygusal anlar yaşandı. Anma törenine Fattim Topçubaşı’nın eşi ve çocuklarıyla bazı komşuları da katıldılar.
 2. 2018-2019 eğitim öğretim dönemi kapsamında şubemizce görevde yükselme sınavlarına hazırlık, AÖF, el sanatları, bağlama, kabartma yazı ve bilgisayar kursları başarıyla gerçekleştirilmiş, kursiyerlere sertifikaları verilmiştir. Bu yıl da bu kurslar ve talep edilen diğer kurslar açılacaktır. Duyurularımız yapılmış olup, kurs kayıtlarımız sürmektedir.
 3. 6 Ekim 2018 tarihinde 100 e yakın üyenin katılımıyla genel üye toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda son 6 aylık şube faaliyetleri özetlendi, üyelerin görüş, düşünce, eleştiri ve önerileri alındı. Aynı gün genel üye toplantısının ardından son birkaç yılda olduğu gibi muharrem ayı vesilesiyle katılımcılara aşure ikram edildi. Bazı üyelerimizin de katkısıyla hazırlanan aşuremizden yaklaşık 200 civarında üye ve yakını tatma, aynı zamanda birbirleriyle görüşüp sohbet etme fırsatı buldular. Bu yıl da aynı şekilde üye toplantımızdan sonra geleneksel aşure etkinliğimiz yapılacak olup, hepinizi toplantı sonunda yukarda lokalimizde aşurelerimizi tatmaya davet ediyoruz.
 4. Üyelerimizden ve yakınlarından gelen yoğun talep üzerine her yıl olduğu gibi Ankara’nın turistik ilçesi Beypazarı’na 7 Ekim 2018 tarihinde günübirlik bir gezi düzenlendi. 35 civarında üye ve yakınının katıldığı gezide Beypazarı evleri, müze, Beypazarı maden suyu tesisleri ve Beypazarı’nın diğer tarihi turistik mekanları gezildi. Katılımcılar çarşıda gönüllerince alışveriş yaptılar. Öğleyin Taş Mektep diye bilinen yerde Belediye tarafından kafilemize Beypazarı sofrasının lezzetlerini içeren öğle yemeği ikram edildi. Gidiş ve dönüş sırasında şarkı ve türkülerle de coşan katılımcılar, böylece dolu dolu güzel bir gün geçirmiş oldular.
 5. 20 Ekim 2018 tarihinde yapılan Kadın Meclisi toplantısına kadın üyelerimizin katılımı sağlanmış, ayrıca 1-2 Aralık 2018 tarihinde Elazığ’da yapılan Kadın Meclisi toplantısına şubemizi temsilen delegemiz Nazmiye Mandacı katılmıştır. Önümüzdeki Ekim ayı içerisinde Samsun’da yapılacak olan Kadın Meclisi toplantısına da şubemizi temsilen Nazmiye Mandacı ve Nil Sevin katılacaklardır.
 6. 20 Kasım 2018 tarihinde Engelliler Konfederasyonunca engelli memur atamasında kotanın arttırılmasına ilişkin Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı önünde yapılan basın açıklamasına ve 3 Aralık 2018 tarihinde yine Engelliler Konfederasyonunca Güvenparkta yapılan, sorunlarımızın ve taleplerimizin dile getirildiği basın açıklamasına şubemiz yönetici ve üyelerince kitlesel katılım sağlanmıştır.
 7. İl Dernekler Müdürlüğünce tüm üyelerin ayrıntılı bilgilerinin sisteme kaydedilmesi gerektiğine ilişkin yazıları uyarınca üye taraması ve güncellemesi yapılmış olup, elimizde bilgileri olmayan birçok üyeye erişilerek bilgileri tamamlanmış, erişilemeyen üyeler zorunlu olarak üyelikten çıkarılmıştır. Böylece yapılan güncelleme sonucunda şubemizin 2018 Aralık sonu itibariyle üye sayısı 1.084 e düşmüştür. 272 üyenin kaydı silinmiştir. Bu üyelerden bilgi ve belgelerine erişilenler yeniden üyeliğe alınacaktır. Şu anda güncellenmiş şekliyle üye sayımız 1.097 dir.
 8. 3 Aralık nedeniyle İyi Parti Genel Merkezinde görme engellilerin el emeği ürünleriyle kermes yapıldı. Ayrıca Atatürk Kültür Merkezinde de benzer bir kermes gerçekleştirildi. Bu kermeslere el ürünleri ile bir grup kadın arkadaşımızın katılımı sağlandı.
 9. 20 Aralık 2018 tarihinde Federasyon delegelerimizle toplanarak genel kurula yönelik çalışmalar ve gelişmeler değerlendirildi. 22 Aralık 2018 tarihinde yapılan Türkiye Körler Federasyonu genel kuruluna delegelerimiz çok yüksek bir oranla katıldılar.

10.Her yıl olduğu gibi 2018 yılı sonunda da Eski Yıla Elveda Yeni Yıla Merhaba şölenimiz gerçekleştirildi. 29 Aralık 2018 tarihinde Yenimahalle Belediyesi İlk Adım düğün salonunda gerçekleştirilen bu etkinlikte görme engelli yetenekli üyelerimiz sahne aldı. Üyelerimiz ve yakınları da rahat bir ortamda sunulan ikramları ve eğlenceyi paylaşarak yeni yıla moralle girdiler.

11.Beyaz Baston Haftası nedeniyle;

 1. 11 Ocak 2019 günü sekreterimiz Av. Hasan Tatar ve Burhanettin Fani Batıkent Çakırlar Seviye Kolejine giderek okulun tüm öğrencilerine görme engellilerin yaşamları, başarıları ve beyaz bastonun anlamı önemi üzerine interaktif bir sunum gerçekleştirmişlerdir. Sunum öğrencilerin yoğun ilgisi ve soru yağmuruyla başarılı bir biçimde amacına uygun olarak sonuçlanmıştır.
 2. Yine 11 Ocak 2019 günü sekreterimiz Hasan Tatar Mitat Enç Görme Engelliler Okulu ve Kani Karaca Görme Engelliler İmam Hatip Okulu öğrenci ailelerine güncel engelli hakları konusunda sorulu cevaplı interaktif bir sunum yapmıştır. Çok sayıda öğrenci velisinin katıldığı etkinliğin katılımcılar tarafından çok yararlı olduğu ifade edilmiştir.
 3. Hafta içerisinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Hanımlar Lokalinde engelli haklarına ilişkin Burhanettin Fani bir bilgilendirme gerçekleştirmiştir. Bu sunumda katılımcıların yoğun ilgisi ve beğenisiyle karşılanmıştır.
 4. Aynı kapsamda 14 Ocak 2019 tarihinde İyi Parti tarafından düzenlenen kokteylli toplantıya şube başkanımız Yusuf Dugan ve bir grup üyemiz katılmış, toplantıda başkanımız Yusuf Dugan günün anlam ve önemine ilişkin bir konuşma yapmıştır. Diğer yandan İyi Parti Genel Merkezinden ve Çankaya İlçe örgütünden gruplar ayrı günlerde şubemizi ziyaret ederek, şube başkanımız ve yöneticilerden derneğimizin faaliyetleri ile beyaz bastonun anlam ve önemi konusunda bilgi almışlar, desteklerini belirtmişlerdir.

12.19 Ocak 2019 günü dernek konferans salonunda bir şiir ve türkü dinletisi gerçekleştirilmiştir. Ali Ulusoy’un çeşitli şairlerden okuduğu şiirler ve Yücel Yılkıran ile Hasan Tatar’ın geniş bir saz ekibi eşliğinde söyledikleri türküler katılımcılara duygulu anlar yaşatmış, son derece etkili olan bu tür dinletilerin sık sık yapılması talebi dile getirilmiştir.

13.26 Ocak 2019 tarihinde Konfederasyonumuz tarafından Türkiye Körler Federasyonu lokalinde gerçekleştirilen basın toplantısına şube başkanımız, bazı yönetim kurulu üyelerimiz ve çok sayıda üyemiz katılmıştır. İlaçları alınmadığı için hayatını kaybeden SMA hastalarının durumuna dikkat çekmek ve şehir içi otobüslere engellilerin erişimine ilişkin sürenin komisyonca 2 yıl daha uzatılabileceğine yönelik genelgenin olumsuzluklarını dile getiren konfederasyon başkanı Turhan İçli’nin yaptığı bu açıklamadan sonra SMA hastalarının ilaçlarının devletçe karşılanmasına yönelik karar alındı ve bu genelgenin geri çekildiğine yönelik açıklama gündeme geldi. Dolayısıyla bu basın toplantısı amacına ulaşmış bir etkinlik olarak engelli hakları mücadelesinde hak ettiği yeri aldı.

14.Geçtiğimiz yıllarda da üyelerimize konserler vermiş olan Koro Solo adlı çok sesli müzik topluluğu 9 Şubat 2019 Cumartesi günü konferans salonumuzda çok güzel konserlerinden birini daha gerçekleştirdi. Üyelerimizin ilgiyle ve beğeniyle dinlediği ve takdirle karşıladığı muhteşem konser sonrasında koro solo yöneticisi Akın bey önümüzdeki aylar ve yıllar içerisinde de gönüllü olarak Altınokta Körler Derneği Ankara Şubesine konser vermekten mutluluk duyacaklarını ifade etti.

15.Şube başkanımız Yusuf Dugan ve sekreterimiz Hasan Tatar’ın da aralarında olduğu bir grup üyemiz Eskişehir’de 12-13 Şubat 2019 tarihlerinde AFAD ve Anadolu Üniversitesinin organizasyonuyla gerçekleştirilen, özel gereksinimli bireylerin afet riskine karşı korunmasına ilişkin çalıştaya katıldılar. İki gün yoğun oturumlarla gerçekleşen çalıştay gerçekten de engellilerin de içinde yer aldığı özel gereksinimli bireylerin afet riskine karşı korunmasına ilişkin deneyimlerin, bilgilerin, öneri ve yaklaşımların enine boyuna tartışıldığı, değerlendirildiği çok anlamlı bir etkinlik oldu.

16.Körlerin şablonla bağımsız oy kullanmaları ve şablonların YSK tarafından hazırlanarak dağıtılmasına ilişkin talepleri içeren Türkiye Körler Federasyonunca 15 Şubat 2019 günü YSK önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına, şube başkanımız, bazı yöneticilerimiz ve çok sayıda üyemizle yoğun bir katılım sağlandı.  Federasyon başkanı Suha Sağlam’ın yaptığı basın açıklaması bazı ulusal kanallarda canlı olarak yayınlandı ve birçok kanalın ana haberlerinde gündem oluşturdu.

17.Özel Meltem Kolejinden bir grup yönetici, öğretmen ve öğrenci 20 Şubat 2019 günü Şubemizi ziyaret ederek faaliyetlerimiz hakkında başkanımız Yusuf Dugan’dan bilgi aldılar ve Kültür Merkezimizi gezerek çalışmalarımızı yerinde gördüler.

18.Geleneksel Domino Turnuvamız yapıldı. Yıllardan beri yapıla gelen ödüllü geleneksel domino turnuvamız 9 Mart 2019 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Turnuvaya 24 yarışmacı katıldı. Son derece çetin geçen eleme turlarının ardından 1.liği kazanan Adana Şubesi üyelerinden Yaşar Avli’ye çeyrek altın, 2. olan üyemiz Rıza Çaylak’a elektrik süpürgesi, 3. olan üyemiz Rahim Ulukan’a kahve takımı ve 4. olan üyemiz Yıldırım Alkaya’ya beyaz baston hediye edildi. Turnuva günü katılımcıların öğle yemeği üyemiz Adem Uçar tarafından ikram edildi.

19.8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününün hafta içine gelmesi nedeniyle 9 Mart 2019 Cumartesi günü kadınlar günü etkinliğimiz gerçekleştirildi. Konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu, türkülerin şarkıların söylenip, oyunların oynandığı etkinlikte, katılımcılara şubemizce çeşitli ikramlarda bulunuldu ve tüm kadınlara şube başkanımız Yusuf Dugan tarafından çiçek verildi.

20.Yerel seçimler öncesinde siyasi partilerin engellilere yönelik etkinliklerinden biri de 19 Mart 2019 tarihinde İyi parti tarafından gerçekleştirildi. Yenimahalle Belediyesi İlk Adım Düğün Salonunda verilen akşam yemeğine şubemizden aralarında şube başkanımız ve bazı yönetim kurulu üyelerimizin de olduğu 50 civarında üyemiz katıldı.

21.Her yıl olduğu gibi 46. Ölüm yıldönümünde de görme engelli büyük halk ozanımız Aşık Veysel Derneğimizce anıldı. 21 Mart olan ölüm yıldönümünün hafta içine rastlaması nedeniyle 23 Mart 2019 Cumartesi günü gerçekleştirilen anma etkinliğinde şube başkanımız Yusuf Dugan ve Aşık Veysel’in torunlarından Halil Süzer birer konuşma yaptılar. Ali Ulusoy’un şiirlerle ve söyleşilerle renklendirdiği etkinlikte, Aşık Veysel’in yaşam öyküsünü anlatan sinevizyon gösterisinin yanı sıra, yetenekli üyelerimiz Veysel türküleriyle katılanlara duygusal anlar yaşattılar. Veysel’in sanat anlayışının da aralarda sunulduğu etkinlik sekreterimiz Hasan Tatar’ın kitleyle birlikte söylediği “Beni Hor Görme Kardaşım Sen Altınsın Ben Tunç muyum” türküsüyle sona erdi.

22.Kadın Meclisi delegemiz Nil Sevin’in önerisi ve çabasıyla 30 Mart 2019 Cumartesi günü stres ve öfke kontrolü konulu bir seminer gerçekleştirdik. Uzman Koçlar Derneğinden yaşam koçları Şule Kökan ve Özlem Göçmen tarafından sunulan seminerde pratik uygulamalarda yapıldı. Katılımcılar tarafından ilgi ve beğeniyle izlenen seminerin benzerlerinin önümüzdeki dönemde de sık sık gerçekleştirilmesi katılımcılarca talep edildiğinden, söz konusu seminerin ikincisi 4 Mayıs 2019 günü gerçekleştirildi. Daha önceki sunumların ayrıntılandığı ve pratik uygulamaların yapıldığı seminer, üyelerin büyük beğenisi ile karşılandı.

23.11 Mayıs 2019 günü kültür merkezi konferans salonunda şubemizin gelenekselleşen çok amaçlı büyük şöleni gerçekleştirilmiştir. Anneler günü üzerine konuşmaların yapıldığı, şiirlerin okunduğu etkinlikte kurayla bir anneye şubemiz tarafından elektrik süpürgesi hediye edilmiştir. Engelliler Haftası nedeniyle sekreterimiz Hasan Tatar’ın konuşma yaptığı etkinlikte, TRT sanatçısı Zeynep Cihan’ın korosunda yetişen solistler sahne almışlar, ayrıca şuanda Ankara dışında ikamet eden üyemiz Filiz Gündüz’de türküleriyle katılımcılara güzel anlar yaşatmıştır. Aidatını ödeyen tüm üyelere kurayla küçüklü büyüklü çeşitli hediyelerin dağıtıldığı etkinlik çok yoğun katılımla gerçekleştirilmiştir.

24.Engelliler Haftası etkinlikleri kapsamında;

 1. 10 Mayıs 2019 günü Engelliler Konfederasyonunca gerçekleştirilen basın açıklamasına şube yöneticilerimiz ve üyelerimizce geniş katılım sağlanmıştır.
 2. 23 Mayıs 2019 günü Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi öğrencileriyle ortak bir etkinlik gerçekleştirilmiş, SBF öğrencileri üyelerimizin refakatiyle Kurtuluş’tan Siyasal Bilgiler Fakültesine kadar gözleri kapalı olarak beyaz bastonla yürümeyi denemişler, bu yürüyüş sırasında ilginç manzaralar ve komik görüntüler ortaya çıkmış, SBF öğrencileri bu yürüyüşten çok etkilendiklerini ifade etmişlerdir. Yürüyüş sonunda SBF öğrencileriyle Siyasal Bilgiler Fakültesinde yapılan toplantıda körler için beyaz bastonun anlam ve önemiyle, körlerin eğitim ve sosyal yaşamı hakkında üyelerimiz katılımcılara bilgi vermişlerdir.

25.Türkiye Engelliler Meclisine Doğru projesi kapsamında Ankara İl Engelliler Meclisi toplantısı 20 Haziran tarihinde gerçekleştirilmiş olup, 83 kuruluş temsilcisinin katılımıyla gerçekleşen toplantıya Şubemizi temsilen başkan Yusuf Dugan katılmıştır.

26.2011 yılından beri hemen her yıl gerçekleştirdiğimiz geleneksel yaz pikniğimiz bu yıl 23 Haziran 2019 günü Yenimahalle Belediyesi Yakacık Mesire alanında yapıldı. 250 yi aşkın üye ve yakınının katıldığı piknik adeta festival havasında geçti. Kurulan sahnede yetenekli üyelerimiz türkülerini paylaşmışlar, horonlar tepinip halaylar çekilmiş, oyunlar oynanmıştır. Şubemizce döner tezgahının da kurulduğu piknik alanında döner pilav ayran ve tatlıdan oluşan menümüz öğlen yemeği olarak ikram edilmiştir. Gün boyu süren ve katılımcıların büyük keyif aldıkları piknik, başladığı gibi coşkuyla tamamlanmıştır.

27.25-30 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirdiğimiz yaz tatili organizasyonumuz Didim Altınkum’da bulunan Tuntaş Hotelde gerçekleştirilmiştir. 24 Haziran akşamı bir büyük otobüs dolusu üye ve yakını ile Ankara’dan çıkılmış, 25 Haziran günü kahvaltıyla başlayan etkinliğimiz, 5 gün boyunca deniz keyfiyle ve akşam eğlenceleriyle, geceleri de sahilde şarkılı türkülü sohbetlerle sürmüştür. Otobüsümüzde yer olmadığı için kendi olanaklarıyla katılan üyelerimizin yanı sıra Samsun, Adana, Niğde, Fethiye gibi çeşitli şubelerden üyeler de yaz tatilimize katılmışlardır. Otel personelinin yakın ilgisi ve yemeklerin kaliteli oluşu da katılımcılardaki memnuniyeti arttırmıştır. 28 Haziran 2019 Cuma günü gün boyu tekne turunun da yapıldığı etkinliğin dönüşünde üye ve yakınlarına Afyon’da bir dinlenme tesisinde döner ayran ve tatlıdan oluşan yemek ikram edilmiştir. Tesisin denize sıfır olmasının yanı sıra denizin de çok iyi olması, sığ temiz ve dalgasız olması tatilin keyfini bir kat daha arttırmıştır. Bu tatilin yarattığı olumlu psikolojik etki üye ve yakınların da yoğun isteğe dönüştüğü için aynı bölgede Letoon Hotelde 27 Ağustos-1 Eylül 2019 tarihleri arasında ikinci bir yaz tatili organizasyonu gerçekleştirilmiştir. Bu tatilde bir önceki gibi eğlencenin, dinlenmenin ve keyfin tavan yaptığı muhteşem bir tatil olmuştur.

28.Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının yürüttüğü ve 26 Haziran 2019 tarihinde düzenlenen Türkiye’de Yolcu Taşımacılığı Hizmetlerinin Erişilebilirliği Projesi Harekete Geçme Çalıştayına Şubemiz adına yönetim kurulu üyesi Serdar Bektaş ve üyemiz Yusuf Budak katılım sağladı. Proje tanıtım toplantısının ardından engellilerden oluşan bir kafile hızlı trenle Konya’ya gitmişler, Mevlana Müzesi ile Konya’nın tarihi ve turistik yerlerini gezmişler, Konya Büyükşehir Belediyesinin ev sahipliğinde misafir edildikten sonra, yine hızlı trenle Ankara’ya dönmüşlerdir. 

29.Haziran ayı içerisinde genel kurulu yapılan Çankaya Kent Konseyi toplantısına şube sekreterimiz Hasan Tatar ile yönetim kurulu üyemiz Ercan Bozkurt katılmışlardır. Çok sayıda farklı alanlarda faaliyet yürüten kitle örgütlerinin, inisiyatiflerinin ve mahalle muhtarlarının katıldığı 2 gün süren toplantıda katılımcılar çok yararlı tartışmalar yürüttüler. 2. Gün yapılan seçimlerde Çankaya Kent Konseyi Başkanlığına Mustafa Coşar getirildi.

30.20 Temmuz 2019 günü Genel Merkez kadın komisyonunun Ankara Seğmenler Parkında yaptığı açık hava konseri etkinliğine şube başkanıyla bir grup üyemiz katılmışlardır.

31.Engellilerle ilgili yasal düzenlemeler yapılmadan Meclisin tatile girmesini protesto etmek amacıyla, Engelliler Konfederasyonunca 25 Temmuz 2019 tarihinde yapılan basın toplantısına şube yöneticilerimiz ve bir grup üyemiz katılmışlardır.

32.Çanakkale Kaz Dağlarında Kanadalı bir şirkete altın arama ve siyanürle altın çıkarma izni verilmesi sonucunda başlayan, büyük orman ve doğa katliamının daha da büyümeden önlenmesi için bir süredir çevre ve doğa örgütlerince yürütülen mücadeleye destek amacıyla, dünyaca ünlü piyanistimiz Fazıl Say’ın Kaz Dağlarında konser verdiği 18 Ağustos 2019 günü, üst örgütlerimiz, Engelliler Konfederasyonu ve Türkiye Körler Federasyonunun çağrısına uyan şubemiz geniş bir üye katılımıyla Kaz Dağlarına gitmiş, bu haklı direnişe ve anlamlı konsere katılarak üzerine düşen onurlu toplumsal dayanışma görevini yerine getirmiştir.

33.Yine ülkemizde çok önemli toplumsal acılardan biri olan kadın cinayetlerinin sembolü haline gelen Emine Bulut cinayeti vesilesiyle kadına yönelik şiddet ve cinayetlerin son bulması talebiyle, Engelliler Konfederasyonu ve Türkiye Körler Federasyonunun 26 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleştirdiği Kırıkkale’de yapılan basın açıklamasına ve Emine Bulut’un ailesine ziyaretine şubemiz üyesi bir grup kadın arkadaşımız katılmıştır. Aynı şekilde Genel Merkez kadın komisyonunun 3 Eylül tarihinde aynı amaçla Kırıkkale’de yaptığı basın açıklamasına da katın üyelerimiz katılım sağlamışlardır.

34.EKPSS sonucunda atama bekleyen engellilerin haklı taleplerini dile getirmek ve Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanıyla görüşerek önümüzdeki dönemde ciddi bir engelli atamasının yapılmasını talep etmek amacıyla 13 Eylül 2019 tarihinde, binamız önünde şubemiz tarafından bir basın açıklaması yapılmıştır. Türkiye’nin pek çok yerinde de benzer basın açıklamalarının yapılması ve Engelliler Konfederasyonunun ısrarlı talepleri üzerine, aralarında şube sekreterimiz Hasan Tatar’ında bulunduğu bir heyet 18 Eylül 2019 tarihinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ile bir görüşme yapmıştır. Bir saati aşkın süren görüşmede diğer bazı taleplerin yanı sıra, bu talepte ısrarla dile getirilmiştir, ancak tatmin edici bir yanıt alınamamıştır. Bunun üzerine 9 Ekim Çarşamba günü Bakanlık önünde geniş ve kitlesel bir etkinlik gerçekleştirilecektir. Ayrıntılarını daha sonra duyuracağımız bu etkinliğe, en başta işsiz üyelerimiz olmak üzere tüm üyelerimizi yakınlarıyla birlikte katılmaya davet ediyoruz.

Web Tasarım : Kızılay Web Tasarım | Ankara Sosyal Medya